AUTOMATYCZNE
PRANIE DYWANÓW

Czysty dywan jest ważny zarówno dla wyglądu Twojego domu, jak i zdrowia ludzi w nim mieszkających. Plamy i obskurny dywan mogą zakłócać spokojną atmosferę, a alergeny i brud mogą przyczyniać się do problemów z oddychaniem.

W MANUFAKTURZE CZYSTOŚCI stosujemy urządzenia, które pozwalają nam pozbyć się plam z obydwu stron dywanu. Przy pomocy automatów trzepiących usuwamy zabrudzenia takie jak pył, sierść, włosy, piasek czy kurz. Korzystamy również z nowoczesnych automatów szorująco-piorących, wirówek, przemysłowych generatorów ozonu przeznaczonych do usuwania nieprzyjemnych zapachów, grzybów, bakterii, roztoczy, pleśni, wirusów i innych alergenów. W naszej firmie posiadamy także profesjonalną suszarnię wyposażoną w dwa wentylatory, ogrzewanie podłogowe oraz osuszacz powietrza. W zależności od stanu dywanu, jego struktury, a także ilości zabrudzeń nasi fachowcy dobierają odpowiednią metodę czyszczenia, a po wykonanej usłudze starannie zapakowany suchy, czysty i pachnący dywan trafia do naszych Klientów.

Poza dokładnym czyszczeniem dywanów zajmujemy się również ich impregnacją.

Do impregnacji używamy wyłącznie przeznaczonych do tego specjalnych impregnatów, które zmiękczają materiał, powodują nasycenie kolorów i poprawiają ogólny wygląd dywanów.

TECHNOLOGIA
PRANIA DYWANÓW

AUTOMAT TRZEPIĄCO-WIBRACYJNY DO DYWANÓW
TORNADO AT-3000

Automat trzepiąco - wibracyjny skutecznie i bezpiecznie oraz w bardzo krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia z obydwu stron (runa i osnowy) wszystkich rodzajów dywanów, wykładzin dywanowych, mat wejściowych tj. piasek, kurz, pył, sierść, włosy, itp. Bez dalszej konieczności odkurzania i czasochłonnego usuwania sierści/włosów. W zależności od stopnia zabrudzenia lub struktury dywanu można płynnie regulować częstotliwość uderzeń i wibracji oraz prędkość posuwu dywanu. Operator w dowolnym momencie zmienia kierunek obrotu pasków trzepiących w celu wytrzepania całego dywanu. Wytrzepany dywan automatycznie zwijany jest w dolnej części urządzenia.

Automat został tak zaprojektowany i wykonany aby radził sobie z bardzo brudnymi dywanami. Często dywany na pralnię trafiają tylko raz w roku lub rzadziej. Z bardzo brudnymi dywanami nasz automat świetnie sobie radzi zarówno uderzając od góry w osnowę zestawem pasków trzepiących, a także wprowadzając dywan w wibracje i zgarniając zabrudzenia od strony runa przy pomocy specjalnie zaprojektowanego profilu.

NAMACZANIE DYWANÓW W PRALNICY
TORNADO P-3300-INOX

Pralnica w całości wykonana ze stali nierdzewnej INOX przeznaczona jest dla dużych pralni. Urządzenie umożliwia jednoczesne pranie wielu dywanów, co oszczędza czas i znacząco obniża koszty wody, energii i chemii. Jednocześnie zdecydowanie podnosi jakość usługi. Zbiornik o pojemności 3000 litrów i szerokości roboczej 3,3 metra umożliwia pranie dużych dywanów. Wirnik z czterema teflonowymi łopatami wprowadza wodę wraz z dywanami w ciągły ruch automatycznie zmieniając kierunek obrotów co 3 minuty.

PRALNICA DO NAMACZANIA.jpg
AUTOMAT SZORUJĄCO-PIORĄCY
TORNADO ASZ-3000

Do prania dywanów "na wskroś" po kąpieli wodnej w pralnicach P-2500 i P-3300 lub bezpośredniego prania suchych dywanów po wytrzepaniu. Automat został wyposażony w pięć sekcji piorących gwarantujący skuteczne i bardzo szybkie wypranie dywanów o szerokości do 3.0 metra w czasie ( 3 - 6 minut) w zależności od wielkości oraz stopnia zabrudzenia.

1.Wstępne namaczanie i jednoczesne dozowanie chemii przy bezpośrednim praniu suchych dywanów.

2.Szorowanie przy pomocy czterech szczotek tarczowych o szerokości 430 mm z płynną regulacją docisku do 100 kg

3.Pranie szczotką walcową z pneumatyczną regulacją docisku.

4.Zbierakowanie oraz płukanie pod ciśnieniem do 150 bar dwoma dyszami po 75 bar oraz dozowanie środka zmiękczającego runo dywanów.

5.Szorowanie osnowy (spodniej części) dywanów przy pomocy szczotki walcowej.

WIRÓWKA DO DYWANÓW
TORNADO W-3300-55

Dzięki tej wirówce można odwirować zdecydowaną większość dywanów dostępnych na rynku. Urządzenie wyposażone w silnik o mocy 5,5 KW co pozwala rozpędzić wirnik ze stali szlachetnej INOX do 1200 obr/min.

WIRÓWKA.jpg
SUSZENIE
DYWANÓW

Suszarnia jest wyposażona w dwa wentylatory, ogrzewanie podłogowe i osuszacz powietrza.

SUSZENIE_DYWANÓW.jpg